מכשירי רילמי - Realme השוואה מקיפה וחוות דעת

ההמלצות באתר מתבססות על בדיקת המוצר ושקלול חוות דעת גולשים באתרי הקניות המובילים ברשת  

חברת רילמי הסינית נכנסת לראשונה לשוק הישראלי ותשווק על ידי היבואן הרשמי “באג מולטיסיסטם”. רילמי (Realme) הינה למעשה חברת הבת של ענקית הסלולר “Oppo” אשר מחזיקה תחתיה גם את המותג הסיני הפופולארי וואן פלוס, שעשה עלייה לארץ כבר לפני מספר שנים וזכה להצלחה גם אצלנו. 

רילמי היא אמנם מותג די חדש, אז נראה כי ב-Oppo יודעים את העבודה בכל הקשור לענייני סלולר. מותג זה בא בעצם להוות סוג של מתחרה לחברת שיאומי על מותגים בדרג נמוך-ביניים, מבחינת מפרט ומחיר, כאשר מותג הוואן פלוס נחשב ליקר והאיכותי ביותר. 

המטרה היא אם כן, להיכנס אל השוק הרחב יותר של משתמשים אשר מחפשים טלפון שמציע מפרט עשיר לצד מחיר משתלם וזול יותר – קהל יעד אליו שיאומי פגעה בול ולכן זכתה להצלחה גדולה מאוד. 

כעת, אחרי תקופה ארוכה של מגעים זה קרה והדגמים בשלב הזה ישווקו בארץ ע”י היבואן באג מולטיסיסטם (ואצל המשווקים המורשים)  שכעת מספקת את הטלפונים במכירה מוקדמת (במשלוח, טרם הגיעו לסניפים). באג תשווק תחילה בארץ 3 דגמים: X3 SuperZoom, Realme 6, (היוקרתי יותר) ו-Realme 6 Pro הנעים במחירים שבין 999 ל-1999 ש”ח. החידוש, מעבר לעלייה לארץ היא שלראשונה הדגמים האלו (שניתן היה לרכוש אותם מחו”ל עד כה במחיר מוזל) עוברים גם “גיור” מלא והם יגיעו לדברי היבואן עם ממשק מלא בעברית, בשלב הזה התרגום הוא לא מושלם אבל היבואן מבטיח התאמה ותיקונים במסגרת עדכון הגרסה הקרובה. חידוש נוסף הוא המסכים עם קצב הריענון הגבוה 90hz-120hz, אשר נפוצים יותר בדגמי מכשירים יקרים יותר (פחות נפוצים במתחרה שיאומי למשל).

הסתקרנתם? בואו נכיר את הדגמים מקרוב יותר:

יתרונות: עיצוב מרשים, נוח, ביצועים טובים, זכוכית חזקה להגנה על המכשיר וקצב רענון מסך 90HZ, סוללה טובה וטעינה מהירה 30W. מגיע עם חיבור אוזניות, רדיו FM ואפשרות להרחבת זיכרון.

חסרונות: המסך הוא LCD (ללא צג OLED), צילום הוידאו בינוני, סוללה טובה, אך הדגמים האחרונים של שיאומי השתדרגו משמעותית בתחום הסוללה ומגיעים לקיבולת של כ-5000mAh. 

מחיר: 999 ש”ח (באג מחשבים)

realme 6

Realme 6 Pro

יתרונות: עיצוב יפה, מסך עם קצב ריענון גבוה – 90hz, ביצועים טובים, מצלמה טובה כולל מצלמה קדמית עם זווית רחבה יותר, מסך גדול, כולל שכבת הגנה זכוכית חזקה יותר מדגם הבסיס.

חסרונות: המסך הוא LCD (ללא צג OLED), סוללה עם קיבולת 4300 פחות חזקה מדגמים מקבילים של שיאומי, די כבד (202 גרם). ע.שבבים Qualcomm Snapdragon 720G – ספק אם היא עדיפה  באופן כה משמעותי על דגם הבסיס.

מחיר: 1,299 ש”ח (באג מחשבים)

realme 6 pro

Realme X3 SuperZoom

יתרונות: מסך עם קצב רענון גבוה של 120hz, תקן אחסון מתקדם UFS 3.0, טעינה מהירה 30W, ע. שבבים איכותית, סרגל צד לניווט מהיר ונוח. מערך צילום איכותי הכולל 4 מצלמות, כולל מצלמת פריסקופ עם זום אופטי X5 וזום היברידי (עד פי 60) וכן מצלמה קדמית המאפשרת צילום בזווית רחבה.

חסרונות: המסך הוא LCD (ללא צג OLED) – חסרון גדול ביחס למחיר של המכשיר, סוללה עם קיבולת 4300 פחות חזקה מדגמים מקבילים של שיאומי, די כבד (202 גרם). המכשיר לא כולל חיבור אוזניות ואופציה להרחבת זיכרון.

מחיר: 1,999 ש”ח (באג מחשבים)

realme-x3-super-zoom

שורה תחתונה - איזה דגם עדיף?

ראשית כל, השאלה היא שאלת תקציב, בין דגם ה-6 לפרו ישנו הבדל של 300 ש”ח בלבד, לא הפרש קטן, אבל גם לא הפרש ענק. בנוסף לכך, אם מסתכלים על ההבדלים בין הדגמים של רילמי 6, נראה כי באופן כללי אין הבדלים משמעותיים ונקודות ההבדל העיקריות נוגעות למצלמה קדמית טיפה משופרת ומעבד שלכאורה הוא טוב יותר בגרסת הפרו, אך בסופו של דבר לא מדובר בהבדל מהותי, באתרי Benchmark בשלב הזה אין עליונות כה משמעותית של מעבד ה-6 פרו, כך שלא נראה כי מדובר פה בתוספת מוצדקת של 300 ש”ח.

אם מסתכלים גם על המכשיר המתקדם יותר ה- X3 SuperZoom נראה כי אכן כאן מדובר במכשיר מתקדם יותר בהשוואה לקודמים מבחינת ביצועים ומערך צילום. המסך גם בכל קצב ריענון מהיר יותר, אך עדיין מדובר במכשיר שמגיע בגרסת מסך LCD ויש לו חוסרים שיכולים להפריע לחלק מהמשתמשים כמו חיבור אוזניות ואפשרות להרחבת זיכרון (שהם דווקא קיימים בדגמים הזולים יותר).

האם כדאי לקנות מכשירי רילמי?

כעת נשאלת השאלה – האם כדאי לרכוש את דגמי רילמי המוצעים?. כמובן שבסופו של יום ההחלטה היא גם עניין של טעם אישי, אך אם נסתכל באופן כללי על מכשירי רילמי (המכשירים המוצעים לשוק הישראלי בשלב הזה) ונשווה אותם לדגמים ברמה דומה אצל המתחרים נוכל להגיע למספר תובנות:

  1. לגבי דגמי Realme 6 וגרסת הפרו – נראה כי הם מקבילים לרמה של סדרת מכשירי רדמי נוט 9. בגדול שיאומי לא ידועים במצלמות משובחות אך חל שיפור בדגמים האחרונים, ונראה שהמצלמות של רילמי הם גם ברמה טובה. חסרון משותף הוא העובדה שבדגמים האלה המסכים מגיעים בגרסת מסך LCD אך כאן היתרון של רילמי עם מסך בעל קצב ריענון של 90HZ. היתרון של שיאומי הוא בסוללה בחלק מהדגמים החדשים שמגיעה לאזור ה-5000MHA
  2. אם מסתכלים על דגם ה-X3 SuperZoom בהשוואה למכשירים של מותגים אחרים בטווח מכשירי הביניים נראה כי השוק מציע אופציות טובות יותר, כמו ה-Poco F2 Pro של שיאומי או גרסת וואן פלוס 7T (שניהם מגיעים עם מסך AMOLEDׁׂ לעומת ה-LCD של ה-X3) שעם טיפה מאמץ ניתן להשיגם במחיר די דומה.
  3. היצע דגמים – אנחנו מדברים כעת על 3 דגמים בלבד המוצעים (בשלב הזה) לשוק הישראלי, כך שמדובר בהיצע דל יחסית. שיאומי לעומת זאת “מפציצה” בדגמים ובכל סדרה היא מוציאה מספר דגמים שכל מכשיר הוא בעל טווח מחיר שונה ועם מספר מאפיינים שונים, כך שמצד אחד ההיצע יכול לבלבל אך מצד שני זה מאפשר בחירה היא יותר מותאמת אישית צרכים של המשתמש.
  4. התאמה לעברית – כאמור המכשיר אמור להיות בהתאמה מלאה עברית, אך הוא טרם תורגם בצורה מושלמת. יש לחכות לעדכון הגרסה הקרוב.

לסיכום – על פניו נראה כי מדובר מכשירי Realme הם מכשירים אשר עשויים לתת אלטרנטיבה ראויה לשיאומי. מדובר בחברה רצינית והמכשירים מציעים מפרט איכותי. ניתן למצוא במכשיר יתרונות מעניינים כמו איכות צילום טובה ביחס למחיר, מסך עם קצב ריענון גבוה, מערכת הפעלה נוחה ואינטואטיבית וניתנת להתאמה אישית בקלות כולל סרגל צד לניווט מהיר ונוח ועוד. זאת  לצד חסרונות מסוימים מול המתחרים בקטגוריית מכשירי הדרג הנמוך-ביניים כמו מסך ללא צג OLED, אין טעינה אלחוטית ואין תקן רשמי לעמידות במים, דבר בעייתי נוסף הוא מיקום לחצני השמע אשר ממוקמים בצד שמאל של הטלפון, דבר שיכול להקשות על שימוש ביד אחת עבור מרבית המשתמשים. נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון והיא לאו דווקא קשורה ל-Realme היא גודל ומשקל המכשיר, מדובר במכשירים גדולים וכבדים יחסית, אבל הגדלים הללו הפכו לסטנדרט וקשה כיום למצוא מכשירים קטנים וקלים.

כך שבסופו של דבר השיקול צריך להיות אישי בהתאם להעדפות של המשתמש. נתון נוסף שצריך לקחת הוא כי מדובר ביחסית בחברה צעירה יחסית וכן המכשירים עושים עליה בפעם הראשונה, כך שיש את הנושא של ההתאמה בעברית שצריך לבדוק בעדכון הגרסה וכן לבדוק באגים, דבר שצריך לבחון במשך הזמן, כך שייתכן שאולי יהיה שווה לחכות זמן מה ולראות אם המכשירים עובדים פיקס ללא באגים ושאכן נעשו כל התיקונים וההתאמות לגרסה העברית.

טבלת השוואת דגמי רילמי 6 / 6 פרו / X3 SuperZoom

נשמע לשמוע את דעתך

Leave a reply

אודות קניה חכמה

אתר קניה חכמה הינו אתר צרכנות המתמקד בתחום קניות באינטרנט, בארץ ובחו”ל.

 

באתר שלל מדריכים וטיפים שימושיים לרכישה חכמה ומשתלמת של מגוון מוצרים.

רשתות חברתיות

צור קשר

קניה חכמה