מצלמות רכב מומלצות - הטובות ביותר 2020

ההמלצות באתר מתבססות על בדיקת המוצר ושקלול חוות דעת גולשים באתרי הקניות המובילים ברשת  

טרם רכישת מצלמה לרכב מומלץ לבחון את הפרמטרים הבאים:

עמידות לחום

אלמנט בסיסי אליו יש להתייחס טרם קניית מצלמת רכב היא התאמתה לאקלים ולחום הכבד השורר בחודשי הקיץ בישראל. מצלמות הרכב פועלות באמצעות 2 דרכים: סוללה או קבל (Capacitors). הסוללה (ליתיום לרוב), לאחר שימוש לאורך זמן, עלולה להתחמם, להתנפח (בדומה לסוללות של מכשירים ניידים) ובמקרים קיצוניים אף להתפוצץ. קבל לעומת זאת אינו סובל מהבעיות הללו והוא בעל עמידות גבוהה לחום גבוה. מצלמות עם קבל קצת יקרות יותר, אך מדובר ברכיב שהוא די הכרחי במידה ואתם רוצים ליהנות ממצלמה שתשרת אתכם לאורך זמן רב.

אפשרויות צילום

הצילום הוא הדבר החשוב ביותר, הרי לשם כך נועדה המצלמה. לכן, טרם בחירת המצלמה חשוב שתכירו את סוגי המצלמות ואפשרויות הצילום השונות, כך שתבחרו במצלמה אשר עונה על הצרכים שלכם. בין אפשרויות אלה:

מצלמה קדמית בלבד – מצלמה אשר מצלמת מזווית מבטו של הנהג, חשוב לדעת כי ישנן מצלמות סטטיות אשר מצלמות בטווח הנהג בלבד, כאשר אחרות מאפשרות צילום זווית רחבה יותר מה שמאפשר קליטה של המתרחש גם מצידי הרכב. 

מצלמה דו כיוונית (דואלית) – מצלמה זו הינה בעלת עדשה כפולה המצלמת הן את חוץ ואת פנים הרכב. נפוצה יותר בקרב שירותי תחבורה ציבוריים ופרטיים אך נעשה בה גם שימוש בקרב נהגים עם רכב פרטי. החיסרון הוא עלותן הגבוהה יותר בהשוואה למצלמה החד כיוונית.

מצלמה אחורית – ישנן מצלמות המאפשרות גם צילום אחורי, למרות שעיקר הסכנה היא מקדימה ובמקרים של תאונה מאחור תמיד האשמה היא על הנהג שנכנס ברכב מאחור – תמיד טוב שיהיה לנו תיעוד מצולם במקרים כאלה. מצלמות אלה משמשות בחלק מהדגמים גם כמצלמות רוורס אשר מגיעות עם מסך מובנה, בניגוד לחיישני הרוורס המתריעים באמצעות צפצוף, מצלמה זו מספקת תמונה ויזואלית מלאה.

צילום מצב חניה – כולנו היינו רוצים שתהיה לנו אפשרות להקליט 24/7 את הרכב, גם במצב חניה. בין אם זה עבור מקרים של גרימת נזק לרכב, חסימת הרכב ועוד. חשוב לדעת שהמצלמה לא תקליט ללא חיבור של מקור מתח, אלא רק לזמן קצר בלבד, אלא אם יש לה סוללה מובנית. על מנת לאפשר הקלטה לאורך זמן יש לחבר את המצלמה אל תיבת הפיוזים עם רכיב אשר חותך מתח (על מנת למנוע התרוקנות של המצבר). חשוב רק לוודא התאמה לחיבור ה-USB ושל מתח עבודה. במידה ואתם מעדיפים לחסוך את ההתעסקות הזאת, אתם יכולים לגשת לחשמלאי רכב שיבצע את החיווט בנקל, כך שהעלות אמורה להיות סמלית בלבד (תוודאו מראש למניעת הפתעות). כיצד עושים זאת? ניתן להיעזר במדריך הבא >>

זווית הצילום – כפי שצוין לעיל, חשוב לקחת בחשבון את זווית הצילום, זווית רחבה יותר (ההמלצה היא לפחות זווית של 120 מעלות) משמעותה קליטת פרטים רבים יותר במרחב, דבר שיכול לסייע בצילום פרטים אשר עשויים להיות חשובים עת יעלה הצורך.

צילום לילה – ודאו כי המצלמה כוללת צילום אינפרא אדום המאפשר לבצע הקלטה גם בלילה, עם איכות צילום סבירה (פונקציה תלוית צמצם, לכן מומלץ לרכוש צמצם עם יחידת F הנמוכה מ-2.0).

הקלטת שמע – אם חשוב לכם כי במצלמה יהיה סאונד לא לשכוח לבדוק כי התכונה קיימת במצלמה.

איכות הצילום

איכות הצילום נקבע בהתאם לרזולוציה, המצלמות החדשות מגיעות היום עם איכויות צילום גבוהות במיוחד, כולל צילום 4k. יחד עם זאת, ההמלצה היא לבחור מצלמה עם רזולוציה טובה אבל לא הכי גבוהה – צילום ברזולוציה גבוהה הוא כבד יותר ודורש יותר זמן התעסקות (משקל גבוה מצריך נפח אחסון גדול יותר), מה שחשוב הוא שהתמונה תהיה באיכות טובה כך שנוכל לראות בבירור את סימני הדרך, רמזורים, את הרכב שלפנינו ואת לוחית הרישוי שלו וכדומה, כך שמצלמה באזור 1080p+ יכולה בהחלט לעשות את העבודה.  אלמנט חשוב נוסף הוא קצב הפריימים fps (נע לרוב בין 30-60), קצב פריימים גבוה יותר יספק לנו תמונה רציפה וחלקה יותר. במידה וצילום סטילס זה גם משהו מעניין אתכם בדקו אם התכונה קיימת במצלמה וכי כמות הפיקסלים מספקת (מוטב לא להתפשר על פחות מ-5 פיקסל).

מסך מובנה

מסך מובנה הוא פיצ’ר שחוסך לנו עבודה – הוא מאפשר לצפות בקבצים ישירות מהמסך ללא צורך של העברת המידע. יחד עם זאת, המסך מגיע עם חסרון מכיוון שהוא עלול להקטין את שדה הראייה וגם להסיח את דעת הנהג.

Wifi

רכיב בונוס ולא חובה. באמצעות תכונה זו (ובשילוב אפליקציה ייעודית) ניתן לשלוח בנקל את הסרטונים ישירות לסמארטפון שלכם. אלטרנטיבה למצלמות בלי תכונה זו היא שימוש במתאם כרטיס זיכון למיקרו USB/C דרכו אנו מחברים את המצלמה לסמארטפון וכך ניתן לצפות בכל הקבצים.

GPS

רכיב ה-GPS רושם כיוון ומהירות נסיעה, כך שבמצלמות עם GPS מובנה ניתן להיעזר במקרים בהם קיבלת דו”ח מהירות לא מוצדק (כתמיכה לטענותיכם). חשוב לדעת כי נתוני ה-GPS מכיוון שהם לא בעלי דיוק של 100% אינם משמשים כראיה מרשעת בבית המשפט, כך שמהבחינה הזאת אתם יכולים להיות רגועים והרכיב לא יבוא לרעתכם. מעבר חכך ה-GPS מספק מידע דרך חשוב שאנו יכולים להיעזר בו (יש לבצע הגדרות באפליקציית המצלמה או להוריד אפליקציה ייעודית), במיוחד במקרים של קנסות ותאונות. בניגוד ל-Wifi תכונה זו בהחלט שימושית וחשובה יותר.

הקלטה ושמירת קבצים

המידע מאוחסן בכרטיס חיצוני נפרד, כשנפח הכרטיס יקבע את משך ההקלטה, כשרצוי לרכוש כרטיס בנפח של 32GB לפחות אשר יאפשר להקליט למעלה מ-10 שעות, כאשר גם הרזולוציה של ההקלטה משפיעה על ממשך ההקלטה (איכות נמוכה תאפשר זמן הקלטה ארוך יותר). חשוב גם לבדוק את מהירות העברת הנתונים של הכרטיס (נמדד ב-Class), את סוג הכרטיס ונפח הזיכרון המירבי, כך שתהיה התאמה למצלמה. חשוב לא להתפשר על כרטיסים עמידים (High Endurance) בפני מחזורי כתיבה מרובים ותכופים ובטמפרטורה גבוהה במיוחד.

עוד נתון שחשוב לדעת – מרבית המצלמות פועלת באופן מחזורי וברגע שנגמר הזיכרון המצלמה למעשה מתחילה להקליט על המידע הקיים, החל מהמידע שהוקלט לראשונה והלאה. פעולה זו מאפשרת הקלטה רצופה. על כל מקרה, חשוב לוודא כי המצלמה בה את מעוניינים פועלת באופן כזה. פיצ’ר שימושי נוסף הקיים בחלק מהמצלמות הוא ה-G Sensor אשר מזהה פגיעה של הרכב ובמקרה כזה הוא שומר את המידע בזמן הפגיעה ולא מוחק אותו באופן אוטומטי.

התקנה והפעלה

פעולת ההתקנה היא די פשוטה, מצמידים את המצלמה לשמשה או ללוח השעונים,  ומחברים אותה למצת של הרכב (או אל תיבת הפיוזים או למצבר) באמצעות מטען וכבל המצורפים למצלמה שרכשתם. החסרון בדרך הטענה זאת שהיא תופסת למעשה את מקום המצת איתו אנו גם מטעינים את הטלפון הסלולרי. לחלופין, ניתן לחבר את המצלמה למצבר, פעולה שעדיף שתתבצע במוסך המתמחה בחשמל רכב/התקנות של מערכות סאונד ומולטימדיה.

מחיר ואחריות

מחיר המצלמה משתנה ויכול לנוע מאזור ה-100 שקלים ועד לעלות של אלפי שקלים, תלוי ביצרן, גודל המצלמה, פיצ’רים וכדומה. כמו כן, רוב המצלמות מגיעות עם אחריות לשנה וחשוב לוודא זאת מראש.

טיפים ופיצ'רים שימושיים

 • וודאו כי המצלמה לא חוסמת את שדה הראייה שלכם, לא מומלץ לרכוש מצלמות גדולות מדי.
 • ודאו אילו חיבורים יש למצלמה ואת ההתאמה שלהן למכשירים אליה תחברו אותה להעברת הקבצים.
 • חשוב לוודא כי במצלמה מצויין תאריך ושעה – מידע שיכול לשמש כראייה חשובה עבור בית המשפט.
 • פיצ’ר חיישן תנועה נועד להפעיל את המצלמה אוטומטית עם נסיעת הרכב במקרה ושכחתם להדליק אותה.

5 מצלמות לרכב מומלצות (מהיקרה לזולה) - הבחירה שלנו

מצלמת רכב קדמית ואחורית VIOFO A129 DUO IR

מאפיינים ויתרונות:

 • צילום לילה משופר לעומת הדגם הרגיל המקביל
 • פועלת על קבל העמיד בפני חום ולא על סוללה
 • רזולוציה טובה 1080P
 • חיישן מצלמה איכותי – Sony Starvis
 • כולל WIFI 
 • כולל GPS
 • כולל מצב חניה
 • תומכת ב-Micro SD בנפח 256GB
 • אפשרות לקיבוע המצלמה לרכב ולרכישת עדה נגד השתקפות.
viofo a129 duo ir

מצלמת רכב APEMAN C550A

מאפיינים ויתרונות:
 • מצלמה דו כיוונית (כולל צילום לפנים הרכב)
 • ראיית לילה טובה יחסית
 • צילום ממושך יחסית בזמן חניה

 

apeman dash cam

XIAOMI 70MAI DASH CAM PRO

מאפיינים ויתרונות:

 • רזולוציה גבוהה 1944P – 2592X1944!
 • הקלטה מחזורית 24/7, גם במצב חניה
 • WDR – צילום איכותי גם בתנאים של תאורה חזקה במיוחד וחשיכה
 • חיישן בטיחות המאותת במצבים של סכנה
 • עיצוב אלגנטי
 • חוויית משתמש טובה, נוחה וקלה לתפעול
mai70

מצלמת רכב דו כיוונית – AUKEY DRA1

מאפיינים ויתרונות:

 • מצלמת דרך דואלית (דו כיוונית, גם לפנים הרכב)
 • ראיית לילה טובה
 • צילום מחזורי 24/7 (גם במצב עמידה)
מצלמות רכב

מצלמת דרך לרכב DASH CAM GOODT D013

מאפיינים ויתרונות:

 • רזולוצייה גבוהה – 1080P
 • מצלמה קטנה וקומפקטית 
 • זולה
 • אפשרות להקלטה בלופ 24/7
 • חיישני תנועה
 • מגיעה יחד עם כרטיס זיכרון sd בנפח 16 ג’יגה

שאלות נפוצות

יש להצמיד את המצלמה אל שמשת הרכב (מאחורי המראה) או אל לוח המחוונים (לוח שעונים), להעביר את הכבלים לאורך המרווח של דפנות פנים הרכב, מגג הרכב דרך הזרוע ומשם אל הדאשבורד על המצת/תיבת הפיוזים. יש לפנות לחשמלאי רכב במידה ואתם מעוניינים שההתקנה אל בית הפיוזים או המצבר תתבצע באופן מקצועי.

את החיבור לתיבת הפיוזים מומלץ לבצע עם מתאם המגיע עם ממיר מתח איכותי שיאפשר הפעלת מצלמה ללא תקלות. כגון:

לינק 1 – אלי אקספרס

לינק 2 – איביי

מדריך להתקנת מצלמת רכב:

ניתן להיעזר במדריך הבא על מנת לבצע את ההתקנה וכן להסתיר בצורה יעילה את כבל המצלמה.

 

מרבית המצלמות מצלמות באופן רצוף, כאשר ברגע שמסתיים נפח הזיכרון היא מבצעת דריסה של המידע הישן ומצלמת מחדש. הטווח בין הקלטה אחד לשנייה משתנה בהתאם לסוג המצלמה, איכות הצילום ונפח הזיכרון. (יכול לנוע בין מספר חד ספרתי שעות לדו ספרתי, מצלמה של 32GB באיכות סטנדרטית למשל יכולה להחזיק באזור ה-12 שעות).

מומלץ כי מצלמת רכב בישראל תופעל על ידי כבל אשר עמיד יותר בפני חום. סוללה עלולה להינזק תחת החום לאורך זמן.

אודות קניה חכמה

אתר קניה חכמה הינו אתר צרכנות המתמקד בתחום קניות באינטרנט, בארץ ובחו”ל.

 

באתר שלל מדריכים וטיפים שימושיים לרכישה חכמה ומשתלמת של מגוון מוצרים.

רשתות חברתיות

צור קשר

קניה חכמה